![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhJvrtmUq1z1qHcuOSeRaaUCp67FRC-LNC0csFDCnFZ_g5_bjbqFwju1VhNILrHGKiVKLxdt_hrhNb5GIumLHKgAr-30DFaeAUDfNDsum7sr8d_OY66u8IVU4EeI10-yXsexdSt80bSng6l/s1600/tromaktiko3554.jpg)
Ένας γερμανικός ποιμενικός ονόματι Τόμι πηγαίνει στη λειτουργία...
σχεδόν κάθε μέρα και κάθεται υπομονετικά μπροστά στο ιερό. Ο δωδεκάχρονος σκύλος πηγαίνει εκεί από αγάπη. Περιμένει την ιδιοκτήτριά του. Μια ιστορία που θα λυγίσει και την πιο σκληρή καρδιά! Ο λόγος που ο Τόμι πηγαίνει κάθε μέρα στη λειτουργία στη συγκεκριμένη εκκλησία είναι επειδή εκεί είδε τελευταία φορά την αφεντικίνα του. Η κηδεία της έγινε σε αυτή την εκκλησία. Τώρα, την περιμένει υπομονετικά να γυρίσει. Κουλουριάζεται μπροστά στο ιερό και περιμένει τη Μαρία. Ο Τόμι πηγαίνει εκεί κάθε μέρα και παρακολουθεί με καρτερία όλες τις λειτουργίες, κρατώντας σιωπηρά σκοπιά και περιμένοντάς τη. Η αφοσίωση και η αγάπη των σκύλων κάποιες φορές σαν κι αυτή συγκλονίζουν. Το θέαμα του Τόμι που θρηνεί ακόμη κάθε μέρα είναι σπαρακτικό.
Via
σχεδόν κάθε μέρα και κάθεται υπομονετικά μπροστά στο ιερό. Ο δωδεκάχρονος σκύλος πηγαίνει εκεί από αγάπη. Περιμένει την ιδιοκτήτριά του. Μια ιστορία που θα λυγίσει και την πιο σκληρή καρδιά! Ο λόγος που ο Τόμι πηγαίνει κάθε μέρα στη λειτουργία στη συγκεκριμένη εκκλησία είναι επειδή εκεί είδε τελευταία φορά την αφεντικίνα του. Η κηδεία της έγινε σε αυτή την εκκλησία. Τώρα, την περιμένει υπομονετικά να γυρίσει. Κουλουριάζεται μπροστά στο ιερό και περιμένει τη Μαρία. Ο Τόμι πηγαίνει εκεί κάθε μέρα και παρακολουθεί με καρτερία όλες τις λειτουργίες, κρατώντας σιωπηρά σκοπιά και περιμένοντάς τη. Η αφοσίωση και η αγάπη των σκύλων κάποιες φορές σαν κι αυτή συγκλονίζουν. Το θέαμα του Τόμι που θρηνεί ακόμη κάθε μέρα είναι σπαρακτικό.
Via